BIC Sigorta

Ömer Durşen

CEO

1983 doğumlu Ömer Durşen siyaset bilimi üzerine doktora yapmış başarılarla dolu bir akademik hayatın yanında sigorta sektöründeki başarıları ve yenilikçi projeleriyle sektör içerisinde oldukça tanınan bir simadır.

Türkiye’de Sigortashop başta olmak üzere onlarca şube vasıtasıyla üretim yapan sigorta acentesinin kuruluşunu yapmış ve sigorta şubesi ile üretim yapma yöntemini geliştirmiş ilk kişidir. 

 

2007 yılından beri sektörde aktif bir şekilde yer almıştır. Özellikle 2013 yılından sonra insurtech alanında çok çeşitli çalışmalar ve projelerle sektöre önemli kazanımlar getiren başarılı bir yönetici ve koordinatördür.

Binlerce başka işle iştigal eden girişimcinin sigortacı olmasını sağlamıştır. 

Sigortacılığın etik ilkelerine sadık kalmanın gerekliliklerini her fırsatta savunan Ömer Durşen, sektörü her zaman çağın gerekliliklerine uygun yenilikçi çözümleriyle dinamik hale getirmeyi başarmıştır.

2020 yılında sigorta brokeri unvanı alarak Türkiye’nin ilk şube iştirakçileriyle kurulmuş sigorta brokerliğini kurmuştur. Halen Birleşik Sigortacılar Sigorta Brokerliği’nin icra kurulu başkanlığını yürütmektedir.

BIC çatısı altında 2000 yeni sigortacının oryantasyonunu ve koordinasyonunu üstelenmek üzere bulunmaktadır. Geliştirdiği sigorta yazılımlarıyla sahada faaliyet yürüten sigortacı adaylarına rekabetçi çözümler sunmakta, ortaya koyduğu pazarlama ve satış yöntemleriyle fark yaratmayı amaçlamaktadır.