BIC Sigorta

Başak Acar

Dijital Pazarlama Uzmanı

1996 doğumlu Başak Acar Günel; üç çocuklu bir ailenin ilk kızı olarak Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise hayatını Ankara’da tamamlamış, lisans eğitimini Fizik Antropoloji üzerine almış buradan başarıyla mezun olmuş daha sonraki yıllarda Kültürel Miras ve Turizm bölümünü okumuştur. Aynı zamanda İstanbul Gedik Üniversitesinden Eczacı Teknikerliği eğitimi almıştır. Öğrenim hayatı boyunca sorumluluk almaktan çekinmemiş tüm kongre ve sempozyumların yönetim ekibinde aktif rol almakla beraber bölümle ilgili konularda makaleler ve seminerler yazmış, eğitimler vermiştir.

 

Öğrenim hayatının son yıllarında dijital pazarlama, çevrimiçi reklamcılık, e-ticaret ve sosyal medya alanlarıyla ilgilenmiştir. Bu alanlarda ODTÜ, Boğaziçi Enstitüsü gibi köklü kurumlardan eğitimler almış, çeşitli seminer ve forumlara katılmıştır.

Meslek hayatına başladığı ilk firma ev tekstili üzerineyken burada sosyal medya yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi ve stüdyo tarafının kreatif direktörlüğü gibi pozisyonlarda görev almış olup aynı firmada E-Ticaret Koordinatör Yardımcılığı yaptıktan sonra ailesinin yanında 1 sene kadar eczacı teknikeri pozisyonunda olarak çalışmaya devam etmiş, eş zamanlı olarak yerel üretici ve tüketicileri aracısız buluşturan ilk platform olan Eskişehir merkezli E-Sebzenin Pazarlama ve E-Ticaret yönetimini üstlenmiştir. İş hayatına eğitimlerini aldığı işi yapmak üzere Ankara’da Birleşik Kurumsal Anonim Şirketinin iştirak şirketi olan Birleşik Sigortacılar Sigorta Brokerliği A.Ş bünyesinde sosyal medya yönetimi ve yönetici asistanlığı pozisyonunda devam ederken bir diğer iştirak şirket olan Sigorta Jobs’ta Genel Koordinatörlük görevlerini sürdürmektedir.

BIC çatısı altında dijital pazarlama ve reklam koordinasyonunu sağlayacak olup çeşitli reklam stratejileri ile şirket ÖMER DURŞEN’in ivmesini yükseltmeyi amaçlamaktadır.